Liikuntahallin nimen pohjahinnaksi 50 000 euroa
- Koulutuskuntayhtymän johtaja Antti Lahti ehdottaa, että yksi liikuntahallin seinistä myydään yhteistyöyrityksille 3-5 vuoden mittaisilla sopimuksilla.
Sastamalan koulutuskuntayhtymän johtaja Antti Lahti ehdottaa torstaina kokoontuvalle yhtymähallitukselle, että oppimiskeskus-liikuntahallin nimi myydään 5 vuoden määräajaksi. Nimen myynnistä järjestetään julkinen tarjouskilpailu ja pohjahinnaksi asetetaan 50 000 euroa.
Lisäksi hän ehdottaa, että yhteistyöyrityksille varataan hallista yksi seinä mainontaa varten. 5 vuotta kestävän markkinointinäkyvyyden hinta on 10 000 euroa ja muista vaihtoehdoista käydään yrityskohtaiset neuvottelut. 3 vuoden markkinointinäkyvyyden hinta on 6 000 euroa.Sastamalan uusi liikuntahalli vastaanotetaan urakoitsijalta jo syyskuussa ja otetaan käyttöön lokakuussa.
”Rakentamisaikataulussa ollut 16 päivän viivästys on otettu kiinni. On mahdollista, että VaLePan edustusjoukkue pääsee aloittamaan sarjakautensa uudessa hallissa. Pelaajat kävivät maanantaina tutustumassa halliin ensimmäisen kerran”, Lahti kertoo.



Rikkaat nosti rintaa ja kohotteli hintaa,kun hallia huutokaupattiin.
Ilmoita asiaton kommentti